Mali by ste mať klimatizáciu počas práce zapnutú?

O ktorých prvých niekoľkých veciach sa pýtate, keď sa chcete pridať do novej posilňovne? Vybavenie na cvičenie, načasovanie a poplatky. Jedna ďalšia vec, ktorú sa mnohí ľudia pýtajú, je, či je telocvičňa klimatizovaná alebo nie. Je to preto, že cvičenie znamená veľa potenia, čo nie je príliš pohodlné. A najmä v našej klíme je cvičenie bez klimatizácie pre väčšinu nemysliteľné.

Mali by ste teda počas tréningu udržiavať AC zapnuté? Poďme zistiť.

Tu je to, čo sa stane, ak necháte AC zapnuté –

 1. Nie je ľahké zahriať sa

Pravdepodobne viete, že sa musíte zahriať skôr, ako začnete cvičiť. Zahrievanie však vyžaduje veľa času, keď to robíte v klimatizovanej miestnosti. Čo to znamená? To znamená, že budete potrebovať veľa energie len na zahriatie a zostane vám s veľmi malou výdržou, aby ste potom prešli hlavnou rutinou.

03

 2. Vaše telo sa neustále ochladzuje

Cieľom cvičenia je udržiavať vaše telo v teple, pretože to je jediný spôsob, ako môžete spáliť kalórie. V klimatizovanej miestnosti však vaše telo nezostane dlho teplé a má tendenciu často sa ochladzovať. Čo to znamená? Vaše telo bude spaľovať menej kalórií, aj keď cvičíte po dlhú dobu.

Keď sa rýchlo prestávate medzi sadami, vaše telo stratí teplo v dôsledku AC. A keď obnovíte svoje cvičenie, budete musieť tvrdo pracovať, aby ste svoje telo znova zahriali. Na konci relácie, hoci vám zostane vyčerpaná, spálite menej kalórií, ako ste očakávali.

 3. Nestratíte toxíny

Jednou z hlavných výhod cvičenia je detoxikácia. Vaše telo sa zbaví škodlivých látok potením. Čím viac sa potíte, tým čistejší bude váš systém. Ale koľko sa skutočne potíte, keď pracujete v posilňovni? Nie veľa! To znamená, že vaše telo nebude schopné vylúčiť veľa toxínov.

 4. Nevhodné na kardio cvičenie

Aký je účel kardio tréningu? To zrýchľuje váš tep, ktorý následne vytvára teplo na spálenie kalórií. Normálne teploty sú ideálne na jemné zvýšenie srdcového rytmu na požadovanú úroveň. Ale v chladnej miestnosti nebudete môcť generovať dostatočné množstvo tepla, aby ste spálili veľa kalórií.

Cvičenie v AC telocvični tiež spôsobuje veľa bolesti svalov a slzenie.

01 (1)

 5. Môžete chytiť nachladnutie

Po dlhom cvičení si urobíš malú prestávku, však? Ak ste v klimatizovanej miestnosti, vaše telo sa ochladzuje rýchlejšie, ako sa predpokladá, a tým sa takmer okamžite vyschne všetok váš pot – to je náchylné na prechladnutie.

Navyše ochladzovanie počas prestávok v miestnosti s striedavým prúdom a viacnásobné zahrievanie počas cvičenia je pre vaše srdce zlé, pretože má negatívny vplyv na váš krvný tlak.

Ak pracujete v AC telocvični, budete musieť dlhšie cvičiť, aby ste mohli ťažiť z výhod. Preto je najlepšie, keď počas tréningu ponecháte prívod striedavého prúdu pre maximálny prínos.