Ako si vybrať kávovar

Kupujete nový kávovar? Možno potrebujete niekoľko šikovných tipov a rád, ako si vybrať dobrý kávovar pre vás.

Pitie dobrej kávy je každodenný rituál. Môžete si kúpiť tú najlepšiu kávu podľa svojej chuti, ale pokiaľ nebude pripravená správne, nikdy sa neprejaví výnimočná chuť. Výhodné je tiež nakupovať kávovary v akcii.

Kávovar nie je výsadou kancelárii. Kávovar je bežným kuchynským spotrebičom. Recenzie kávovaru sú tiež dobrou voľbou ako si správne vybrať.

Nemusíte byť barista, aby ste tušili, že dobrú kávu pripravíte len z čerstvej kávy.

Pred nákupom sa uistite, či máte dostatok miesta na umiestnenie kávovaru. Nie sú to malé (alebo ľahké) kúsky, takže v kuchyni budú musieť mať svoje vlastné vyhradené miesto.

Automatické kávovary

Pripravia vám tú najčerstvejšiu kávu. Majú vstavené mlynčeky, ktoré kávové zrnká pomelú krátko pred prípravou, čím sa zachová chuť kávy. Moderné automatické kávovary sú jednoduché: nasypete zrnká kávy a vyberiete správne nastavenie mletia. A jednoducho stlačíte tlačidlo „štart“. Pripraviť si môžete kávu podľa svojej chuti. Čistenie je tiež jednoduché, pretože takmer všetky kávovary majú automatický čistiaci program. Obľúbené sú napríklad kávovary Philips a kávovary Siemens.

Espresso

Kávovary na espresso vyzerajú ako menšie verzie tých, ktoré vidíte v kaviarňach, a namiesto čerstvých zŕn používajú mletú kávu. Dodávajú sa tiež s množstvom príslušenstva, napríklad nádoba na napenenie mlieka, tamper a vymeniteľné filtre. Žiadané sú napríklad kávovary Bosch a kávovary Delonghi.

Získali ste prehľad, ktorý vám zjednoduší nákup kávovaru. Teraz si jednoduchšie vyberiete z katalógu kávovarov