Ako sa pripraviť na pracovný pohovor

Inzercia práce je skvelý spôsob ako nájsť firmy, ktoré hľadajú nových zamestnancov. Pracovný pohovor je pravdepodobne najdôležitejším krokom, ktorý na svojej ceste hľadania zamestnania podniknete – je to vaša najlepšia šanca ukázať náborovému manažérovi alebo personálnej spoločnosti , že ste ten najlepší človek pre ich prácu.

Prečítajte si a skontrolujte popis práce

Pracovné ponuky možno čakajú na vás. Ale ak ste dostali pozvanie na pracovný pohovor, ako sa teda pripraviť na pohovor? Prvým krokom v procese prípravy by malo byť vrátiť sa späť a skontrolovať  popis práce . Väčšina popisov práce má podobný vzor a zvyčajne sa kategorizuje podľa nasledujúcich bodov:

  • Pracovná pozícia/Oddelenie
  • Povinnosti a úlohy
  • Potrebné zručnosti

Názov pracovnej pozície a oddelenie vám umožnia pochopiť hlavný účel pozície a to, kde sa táto rola hodí do organizácie, čo vám umožní zistiť, kto by mohol byť váš potenciálny manažér.

Veľmi dôkladne si prečítajte a skontrolujte popis práce a nezabudnite zosúladiť svoje kompetencie so zručnosťami požadovanými pre danú prácu. Následne sa pripravíte na otázky týkajúce sa vašich predchádzajúcich skúseností s vykonávaním podobných povinností v iných organizáciách.

Preskúmajte firmu

Organizácie sa snažia zamestnať ľudí s podobnými hodnotami, aké má firemná kultúra . Prieskum spoločnosti pred pohovorom vám umožní nahliadnuť do budúcich cieľov a plánov organizácie a ak budete môcť o týchto bodoch diskutovať, budete pre vášho budúceho zamestnávateľa pôsobiť ako dlhodobá investícia. Nasledujúce tipy na prípravu na pohovor vám poskytnú návod, ktorý aspekt spoločnosti by ste mali preskúmať:

Uistite sa, že prídete včas, alebo ešte lepšie, aspoň o 15 minút skôr. Zabezpečte to tak, že budete poznať adresu, a ak môžete, pár dní predtým si ju vyskúšajte. Ráno v deň pohovoru skontrolujte dopravné správy a pre každý prípad si naplánujte záložnú trasu. Ak cestujete vlakom alebo autobusom, uistite sa, že ste si večer predtým pozreli predpoveď počasia a sledujte webové stránky verejnej dopravy, či nedochádza k meškaniu.